Świąteczne paczki dostarczone

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
22 grudnia 2021

W dniu 16 grudnia 2021 r. pracownicy Ośrodka i gminy rozwieźli około 150 paczek świątecznych do osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych. Pomagali nam w tym nieodpłatnie wolontariusze z firmy IPSEN, którzy przyjechali z Warszawy i Lublina, a także mieszkańcy gminy, mogliśmy też skorzystać z ich samochodów, dzięki czemu akcja została przeprowadzona szybko i sprawnie.

Do paczek dołączone były życzenia od wójta gminy i kierownika OPS. Spotkaliśmy się z bardzo pozytywnym odbiorem, miło było patrzeć na niejednokrotnie łzy wzruszenia i uśmiechy na twarzach.

Akcję taką organizujemy co roku, jednakże w tym roku dzięki dofinansowaniu z PFRON mogliśmy paczką świąteczną obdarować więcej osób. Środki, którymi dysponowaliśmy pozyskane zostały z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Modułu IV programu ,,Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” dla osób niepełnosprawnych z terenu gminy Kurów, wsparcie pieniężne otrzymaliśmy również z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Tuż przed świętami 30 osób otrzymało pakiet świąteczny zawierający pierogi, krokiety, bigos, mięso pieczone i barszcz przygotowane przez panie ze Spółdzielni Socjalnej Złoty Kur z Kurowa.

Produkty spożywcze dostarczyli nam Panowie Mirosław Kozak i Tomasz Rukasz. Były to m.in. mąka, cukier, makaron, masło, margaryna, herbata, słodycze, kasze, śledzie, sosy, mleko, budynie, brzoskwinie w puszce, grzyby suszone, soki, kawa, dżemy oraz ciasto.

Otrzymaliśmy również od darczyńcy, który pragnie pozostać anonimowy, 18 bonów podarunkowych do Biedronki o wartości po 100,00 zł każdy, które również przekażemy potrzebującym.

Wszystkie te produkty pozwoliły utworzyć naprawdę piękne paczki o bogatej zawartości. To ogromna przedświąteczna pomoc i cieszymy się, że dzięki współpracy wielu osób i instytucji tak wiele osób mogło ją otrzymać.

Dziękujemy za udostępnienie nam pomieszczeń w świetlicy wiejskiej w Brzozowej Gaci, gdzie przygotowywaliśmy paczki.

Do przekazania mamy też 150 litrów płynu dezynfekcyjnego, rękawiczki i maseczki ochronne, zakupione również dzięki dofinansowaniu z PFRON.

Gorąco dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję oraz składamy serdeczne życzenia zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w Nowym Roku.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie