Ochotnicza Straż Pożarna w Kurowie wspiera uchodźców z Ukrainy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 kwietnia 2022

Celem zadania jest pomoc uchodźcom z Ukrainy podróżującym własnym transportem i  autokarami, którzy zatrzymują się w Miejscu Obsługi Podróżnych na trasie S17 w Markuszowie na przystanku do docelowego miejsca pobytu w formie zakupu 100 porcji zupy 0,5 l codziennie przez 20 dni, tj. 21 marca – 9 kwietnia 2022 r. i dostarczenie ich do punktu pomocowego. Łącznie wydane zostanie 2000 porcji, tj. 1000 litrów zupy. 

Od początku migracji uchodźców działa na MOP Markuszów miejsce, do którego wolontariusze, mieszkańcy województwa lubelskiego, powiatu puławskiego, gminy Markuszów i gmin sąsiednich, strażacy, ludzie dobrej woli dostarczają paczki, kanapki, gotują ciepłe posiłki. Zaopatrują w niezbędne potrzeby wszystkich uchodźców – autokary z dziećmi, kobiety z dziećmi i całe rodziny.

Niech realizowane zadanie będzie choć małą częścią wkładu w tak wielkim dziele pomocy drugiemu człowiekowi oraz wyrazem wsparcia naszego Stowarzyszenia i Województwa Lubelskiego.

Gratulujemy inicjatorom oraz wszystkim angażującym się osobom!

Zadanie publiczne pn. „OSP Kurów wspiera uchodźców z Ukrainy”  jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Województwa Lubelskiego zgodnie z zawartą umową nr 7/NGO/22 z dnia 21 marca 2022 r.

Korzystając z okazji składamy Wszystkim serdeczne podziękowania za przekazywane dary, środki finansowe w kwocie 8 063,00 zł, za pomoc, a także za pracę wolontariuszy, pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Kurowie, Spółdzielni Socjalnej „Złoty Kur”, parafii z terenu gminy oraz naszym członkom za zaangażowanie i niezawodność w pomocy uchodźcom, w szczególności przebywającym na terenie naszej gminy!

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie