Ośrodek Pomocy Społecznej w Kurowie

Świąteczna pomoc dla mieszkańców

24 grudnia 2020

W  tym roku ze względu na zaistniała sytuację związaną z epidemią koronawirusa nie mogła odbyć się coroczna edycja ogólnopolskiej akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, dzięki której każdego roku udało się zebrać kilkaset kilogramów żywności i zabawek dla potrzebujących mieszkańców naszej gminy.

Stwierdziliśmy jednak, że nie możemy pozostawić najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej gminy bez pomocy w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego podjęliśmy konkretne działania. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przekazała na ten cel 8 000,00 zł.

Wytypowaliśmy 50 osób, którym przygotowaliśmy paczki o wartości około 180,00 – 200,00 zł każda. 22 osoby otrzymały pakiet świąteczny, na który złożyły się przygotowane przez Panie ze Złotego Kura pierogi, barszcz czerwony, krokiety i bigos.

Produkty spożywcze dostarczył nam Pan Mirosław Kozak. Były to m.in. mąka, cukier, makaron, masło, margaryna, herbata, słodycze, kasze, śledzie, sosy, mleko, budynie, brzoskwinie w puszce, wędliny, mandarynki oraz ciasto.

Strażacy udostępnili nam strażnicę, gdzie Pracownicy Ośrodka przygotowali paczki, które następnie w tygodniu przedświątecznym rozwozili do mieszkańców.

Otrzymaliśmy również dwanaście ogromnych pudeł ze smakołykami, które dostarczyli nam lokalni przedsiębiorcy, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Wszystkie te produkty pozwoliły utworzyć naprawdę piękne paczki o bogatej zawartości i wadze nawet 40 kg. To ogromna przedświąteczna pomoc i cieszymy się, że dzięki współpracy wielu osób i instytucji nikt nie został bez pomocy.

Ponadto, co nas niezmiernie uradowało, jeden z mieszkańców naszej gminy przekazał naszemu Ośrodkowi 18 kart podarunkowych do Biedronki o wartości 100,00 zł każda, które również rozdysponowaliśmy do potrzebujących. Gorąco za tę pomoc dziękujemy!

Mamy nadzieję, że taka pomoc choć w części umiliła naszym potrzebującym mieszkańcom przeżywanie Świąt.

My, jako pracownicy Ośrodka, pamiętamy o Was.

 

Składam w tym miejscu gorące podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję: Wójtowi Gminy, Panu Arkadiuszowi Małeckiemu za wsparcie, pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej, Pani Halinie Jankiewicz, Przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Panu Mirosławowi Kozakowi, Paniom ze Spółdzielni Socjalnej Złoty Kur, darczyńcom, pracownikom ZUKu oraz strażakom za udostępnienie strażnicy, gdzie przygotowywaliśmy paczki oraz wszystkim, którzy się przyczynili, by akcja została sprawnie przeprowadzona.

 

W tym miejscu również, w imieniu swoim, jak i Pracowników Ośrodka, składam najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz wielu miłych chwil w nadchodzącym Nowym 2021 Roku.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie