Ośrodek Pomocy Społecznej w Kurowie

Strona główna


Najnowsze aktualności

Zapraszamy na domowe pierogi i bigos

Przejdź do -

Zapraszamy na domowe pierogi i bigos.
Złoty Kur wraz z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej zapraszają mieszkańców na pierogi i bigos w dniu 27 września 2020 r. pod Kościołem w godzinach od 10 do 13. Cały dochód przeznaczony będzie na potrzeby naszej mieszkanki i jej chorego na białaczkę syna Kacpra.

Zachęcamy do degustacji smakołyków!

Czytaj więcej o: Zapraszamy na domowe pierogi i bigos

Możliwość pozyskania drewna opałowego

Wójt Gminy Kurów informuje, że osoby korzystające ze wsparcia tutejszego Ośrodka Pomocy Społecznej mogą pozyskać nieodpłatnie drewno opałowe pochodzące z działek należących do gminy.

W przypadku braku możliwości zorganizowania transportu we własnym zakresie jest możliwość transportu przez ZUK (po wcześniejszym uzgodnieniu). Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Kurowie pod numer telefonu 81 88 11 490.

Czytaj więcej o: Możliwość pozyskania drewna opałowego

Powrót do szkoły z Kartą Dużej Rodziny

Przejdź do -

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny okres zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Wiąże się z przygotowaniami i z wydatkami. Koszty wyprawki szkolnej i zajęć dodatkowych można znacząco obniżyć, korzystając z Karty Dużej Rodziny (KDR).

Czytaj więcej o: Powrót do szkoły z Kartą Dużej Rodziny

Nabór o żywność w ramach FEAD

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 FEAD - wnioski od 17 sierpnia 2020 r.

Informujemy, że w Ośrodku Pomocy Społecznej w Kurowie rusza nabór wniosków  
o przyznanie pomocy żywnościowej w ramach w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD) - Podprogram 2020. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się w celu złożenia wniosku oraz odebrania skierowania w terminie od 17 sierpnia 2020 r. do 15 października 2020 r.

Czytaj więcej o: Nabór o żywność w ramach FEAD

Nowy okres zasiłkowy i świadczeniowy - terminy składania wniosków

Informujemy, że wnioski o ustalenie prawa do:

  • świadczeń rodzinnych
  • świadczenia z funduszu alimentacyjnego
  • świadczenia Dobry start (wnioski składać należy do 30 listopada 2020)
Czytaj więcej o: Nowy okres zasiłkowy i świadczeniowy - terminy składania wniosków

Pomoc dla chorego Kacpra i jego rodziny

Nasz Ośrodek zaangażował się w pomoc dla rodziny Pani Renaty i jej chorego na niedokrwistość aplastyczną syna. Potrzeby są ogromne, ale wierzymy, że wspólnymi siłami sprawimy, że rodzinie uda się zamieszkać we własnym domu.

Link do zbiórki:

https://pomagam.pl/h7m77636

 

Dziękujemy za każdą złotówkę!

 

Czytaj więcej o: Pomoc dla chorego Kacpra i jego rodziny

Anonimowa ankieta dla mieszkańców gminy na potrzeby opracowania "Diagnozy problemów społecznych"

Szanowni Państwo!

Centrum Profilaktyki i Reedukacji "Atelier" z Krakowa na zlecenie gminy Kurów realizuje "Diagnozę problemów społecznych", na potrzeby utworzenia "Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy". W związku z tym prosimy o uzupełnienie anonimowej ankiety, która posłuży przygotowaniu istotnych dokumentów dla naszej gminy, służących rozwiązywaniu problemów z jakimi borykają się mieszkańcy naszej gminy.

Poprzez przygotowany specjalny link, wszyscy mieszkańcy będą mieli możliwość wypełnić anonimową ankietę bezpiecznie w swoim domu. Ankietę można wypełnić za pośrednictwem telefonu komórkowego, komputera, czy innych urządzeń elektronicznych, które posiadają dostęp do Internetu.

Link do ankiety: https://kurowmieszkancy.webankieta.pl/

Czytaj więcej o: Anonimowa ankieta dla mieszkańców gminy na potrzeby opracowania "Diagnozy problemów społecznych"

Zostań Żołnierzem RP

Przejdź do -

22 czerwca 2020 roku rozpoczął się kolejny etap kampanii „Zostań Żołnierzem RP”. Do końca wakacji w mobilnych punktach rekrutacyjnych na terenie całego kraju z osobami zainteresowanymi służbą w Wojsku Polskim, nauką w liceach wojskowych i wojskowych uczelniach wyższych rozmawiać będą przedstawiciele Wojskowych Komend Uzupełnień, żołnierze wojsk operacyjnych, a także podchorążowie uczelni wojskowych. W ramach kampanii „Zostań Żołnierzem RP” WKU w Puławach przygotuje stoiska promocyjno-informacyjne w następujących miejscach:

08.08.2020

godz. 10:00 - 18:00 Nałęczów – Plac przed Parkiem Zdrojowym

09.08.2020

godz. 10:00 - 18:00 Kazimierz Dolny – Bulwar nad Wisłą

Czytaj więcej o: Zostań Żołnierzem RP